• Segítséget nyújtunk abban, hogy kialakulhasson egy önálló alkotói gondolkodás. Olyan képalkotási feladatokat végzünk, ami fejleszti az arányérzéket, térlátást, körüljárja a komponálás lehetőségeit és árnyalja azt a vizuális nyelvet, amire sokféle területen igen nagy szükség van.

• Programunk a hazai kortárs képzőművészet megismertetésével is foglalkozik: műterem látogatás; aktuális kiállítások, múzeumok látogatása. Meghívott egyetemi tanárok korrigálnak évente 1-2 alkalommal.
  • Tanáraink aktív résztvevői a hazai kortárs képzőművészetnek. Létszámarányosan 2-3 tanár foglalkozik a tanulókkal, mint a magánórákon nagyon intenzív korrigálással dolgoznak, folyamatos instrukciókat adva ha kell. A feladatok személyre szabott módon, tudásszintnek megfelelően történnek.

Program:

-perspektíva, kockológia

-csendélet, drapéria

-portré ábrázolás élő modell után, koponya

-aktmodell rajzolás élő modell után

-kroki

-kompoziciós feladatok

-színtanulmányok

-anyaghasználat

-kölönböző technikák megismertetése

-kortárs képzőművészeti szcéna bemutatása

-kreativitási gyakorlatok